Tłumacz norweskiego – proszę o przesłanie plików na info@skantra.pl. Tłumaczenia dokumentacji technicznej, instrukcji i specyfikacji w języku norweskim.

Jako tłumacz norweskiego najchętniej pracuję nad dokumentacją techniczną i specyfikacjami przetargowymi. Ale oczywiście tłumaczymy też wszelkie inne teksty. Tłumaczymy instrukcje, dokumentację i specyfikacje z norweskiego. Specjalizujemy się w tłumaczeniach technicznych wszelkiego rodzaju.
Przekłady z norweskiego wykonuję ja lub ktoś z koleżanek i kolegów tłumaczy, natomiast tłumaczenia na norweski wykonuje natywny użytkownik norweskiego, czyli Norweg. Tłumacz norweskiego jest do Państwa dyspozycji.
Język norweski (występujący w dwóch podstawowych odmianach) nie rożni się bardzo znacząco od duńskiego i od szwedzkiego. Można powiedzieć, że te trzy języki tworzą podobny zestaw, jak polski, czeski i słowacki.
Norwegię kojarzymy głównie z fiordami, Lofotami, Wikingami, ewentualnie z Narvikiem czy Nordkappem. To bardzo piękny pod względem turystycznym i widokowym kraj, o interesującej historii. Ale i współczesność jest nie mniej ciekawa. Ciekawostką jest fakt, że dzisiejsza Norwegia jest niezależna pod względem energetycznym. Jest pionierem między innymi w elektromobilności.

W porównaniu z tłumaczami pracującymi w Norwegii oferujemy znacznie bardziej zbliżone do polskich realiów ceny tłumaczeń. Także w tłumaczeniach norweskich – podobnie ja w pozostałych parach językowych – możemy zaproponować krótkie terminy. Przy tym kluczowa pozostaje jakość. Dlatego nie stosujemy tłumaczeń maszynowych, natomiast tłumaczymy „po staremu”. Chociaż trwa to odrobinę dłużej, możemy być pewni efektu końcowego.
Przykładowy norweski tekst (ze strony norweskiego producenta aluminium): Vi opprettholder vår ledende posisjon innen ekstrudering, byggesystemer og presisjonsrør takket være vår unike kombinasjon av lokal ekspertise, et globalt nettverk og enestående ferdigheter innen forskning og utvikling. Vi er din utviklings- og produksjonspartner med over 50 års ekspertise på aluminiumekstrudering.