Tłumacz duńskiego – proszę o przesłanie plików na info@skantra.pl.

Tłumaczymy instrukcje, dokumentację i specyfikacje z duńskiego. Specjalizujemy się w tłumaczeniach technicznych, ale tłumaczymy też wszelkie inne teksty. Język duński – chociaż do jego brzmienia trzeba się trochę przyzwyczaić – ma ciekawą melodię i swoisty czar. Dlatego często słyszy się, że to brzmienie duńskiego jest niezapomniane. Kto raz słyszał duński, rozpozna go raczej bez problemu. Dla osoby znającej angielski i / lub niemiecki duński może się wydać łatwy i rzeczywiście nie będzie szczególnie trudny. Poważniejszym wyzwaniem jest znaczna dla ucha cudzoziemca różnica między duńskim zapisem a wymową. A przykłady tej słynnej wymowy: tu. Ponadto duński nie rożni się bardzo znacząco od norweskiego i od szwedzkiego. Można powiedzieć, że te trzy języki tworzą podobny zestaw, jak polski, czeski i słowacki.

Przekłady z duńskiego wykonuję ja lub ktoś z koleżanek i kolegów tłumaczy, natomiast tłumaczenia na duński wykonuje natywny użytkownik duńskiego, czyli Duńczyk. Tłumacz duńskiego jest do Państwa dyspozycji.

Danię kojarzymy głównie z Lego i z Tuborgiem. To bardzo ciekawy kraj, o bogatej kulturze, literaturze i charakteryzujący się bardzo wysokim poziomem życia. Słynny jest duński design i architektura. Duńczycy znani są ze swoistego luzu i poczucia humoru. Ostatnio Dania staje się modnym celem wyjazdów turystycznych z Polski. Oprócz Legolandu w Billund, uznaniem turystów cieszą się zwłaszcza Kopenhaga i Bornholm. To niewątpliwie uznanie w pełni zasłużone. Ten sympatyczny kraj z niezwykłym językiem potrafi uspokoić sielskością krajobrazów i niespiesznością prowincjonalnego życia. Więc można chyba powiedzieć, że Dania to takie skandynawskie Czechy.

Przykładowy duński tekst (ze strony duńskiego producenta elektrowni wiatrowych): Med mere end 30 års erfaring som producent og serviceudbyder er Vestas den førende leverandør til det danske vindmøllemarked. Vi servicere selvfølgelig altid efter den nyeste, reviderede og gældende service dokumentation.